Warsztaty
zbiorka

zbiorka

zbiorka

zbiorka

Polecamy
Przekaż Twój 1% dla naszego OPP. Bezpłatnie wypełnij i wyślij PIT przez internet w e-pity 2010: PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39


zbiorka
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Warsztaty Terapii Zajęciowej
Warsztat Terapii Zajęciowej przy ul. Zawichojskiej 13 w Sandomierzu istnieje od 22.05.1995 a od 10.09.2001, jego jednostką macierzystą jest Stowarzyszenie "Tratwa". Początki były trudne. Obiekt, który wydzierżawiliśmy wymagał gruntownego remontu i adaptacji dla potrzeb osób niepełnosprawnych.
Kliknij w zdjęcie aby powiększyć.

Cele działalności


Warsztat jest ośrodkiem terapeutycznym dla osób niepełnosprawnych . Podstawą rehabilitacji jest terapia zajęciowa.
Oferta terapeutyczna jest różnorodna i stale wzbogacana , dlatego każdy ma możliwość rozwijania swoich zainteresowań i umiejętności.
Podstawowym celem działalności placówki jest kompleksowość procesu rehabilitacji.
Uczestnicy rozwijają wrażliwość twórczą, przygotowują się do pracy zawodowej oraz samodzielnego i niezależnego życia. Realizując powyższe założenia 5 uczestników podjęło zatrudnienie w zakładach pracy chronionej i na otwartym rynku pracy.

Warsztat podejmuje również działania na rzecz społeczności lokalnej:
- wsparcie finansowe na rzecz zaprzyjaźnionego WTZ z powiatu sandomierskiego (integracyjna impreza charytatywna połączona z aukcją prac)
- udział w akcji powodziowej
Wielka powódź 2001- przygotowanie placówki na przyjęcie powodzian, czynny udział w ewakuacji ludności z terenów zagrożonych
- współpraca z Fundacją Urszuli Jaworskiej Bank Dawców Szpiku Kostnego (integracyjna impreza sportowa połączona z aukcją prac na rzecz tejże fundacji)
- rozpoznanie problemów środowiska ludzi niepełnosprawnych i współudział w organizacji akcji przeprowadzonej przez Fundację Joni i Przyjaciele polegającej na rozprowadzeniu sprzętu ortopedycznego.

Błąd obrazka! Błąd obrazka! Błąd obrazka! Błąd obrazka! Błąd obrazka! Błąd obrazka!